Nová služba – úklid Airbnb bytu

Krátkodobé pronájmy bytů a pokojů typu Airbnb jsou velkým trendem v oblasti ubytování. Obliba této služby je také velká, pronajímatelé však musí i v tomto oboru o své klienty bojovat. Nabídkou služeb, cenou, servisem, ale také kvalitou samotného ubytování. Lokalitu či dispozice bytu změníte jen těžko, na čem však můžete zapracovat, je čistota a úklid vašich pokojů. Nenechte se mýlit – zahraniční, ale i tuzemští zákazníci za svoje peníze chtějí dostávat to nejlepší a kdo chce v konkurenci obstát, musí to nejlepší nabízet.

 

Vhodná frekvence pro úklid Airbnb bytu

Pokud chcete dosáhnout těchto vysokých standardů, je bezpodmínečně nutné provést alespoň základní úklid po odchodu každého hosta. Nenechte se ukolébat zdánlivou čistotou a netknutostí vybavení. Pokud další host najde pod polštářem použitý kapesník, nebo ušmudlaný hrnek ve skříňce na nádobí, příliš kreditu vám to nepřinese. Profesionálové v tomto případě často postupují podle předem vypracovaných plánů úklidu – v podobě seznamu, nebo úkolovníku. To v prvé řadě pomáhá zachovat určitý standard a také eliminuje riziko, že se na něco důležitého zapomene. Samozřejmostí je pak i mimořádný úklid v případě velké pauzy mezi návštěvou dvou hostů. I několik dní neobydlený byt v tomto směru chátrá a je potřeba ho minimálně zkontrolovat, utřít prach a vyvětrat.

Obsah úklidu

Co vše by tedy měl ukázkový úklid Airbnb bytu obsáhnout? Je třeba myslet nejen na komfort a pohodlí klientů, ale také na jejich zdraví. To zásadní najdete v následujících bodech:

Podlahy

Aniž si to uvědomujeme, podlahy nepřímo utváří charakter místnosti a mnohdy je to to první, čeho si při vstupu do pokoje všimneme. Proto si také zaslouží svoji péči. Nezapomínejte, že vaši hosté chodí mnohdy i vevnitř v botách a to podlahám na čistotě nepřidá. Koberce jako takové zase fungují jako ideální lapače špíny, prachu a bakterií. Zametání, vytírání a vysávání by tam mělo být nedílnou součástí každého úklidu.

Prach

Nejjednodušším a nejviditelnějším ukazatelem úrovně úklidu je vrstva prachu na nábytku, okenních rámech, lištách, obrazech a veškerých bytových doplňcích. Osoby citlivější na kvalitu ovzduší pak mohou mít v prašném prostředí i potíže s dýcháním. Neriskujte tedy přízeň a zdraví svých klientů. jistě chcete, aby si pobyt maximálně užili.

Koupelny a toalety, okna a zrcadla

Právě zde je nutné dbát především o hygienu, stejně jako o estetický dojem. Jak se říká, kvalita pohostinství se pozná podle stavu toalet. Na úklid a dezinfekci sanitárního zařízení je potřeba vyčlenit dostatek času – včetně finálního vyvětrání. Není nic příjemného, když hosta kromě vyleštěného okna přivítá také pronikavý zápach dezinfekce. Samozřejmostí by mělo být také vynesení odpadků, případné vyčištění košů ve všech místnostech.

Ložní prádlo

Spousta hostů využívá krátkodobé pronájmy vyloženě na přespání, nebo krátký odpočinek před další cestou. Je tedy nutné aby se ve vaší posteli cítili velmi dobře. Kontrolovat je potřeba jednak stav matrace a roštů, ale vždy zajistit čisté a voňavé povlečení, prostěradla a přikrývky. A totéž platí i pro ručníky – zde pozor na dlouhodobě skladované zásoby lůžkovin, které časem ztrácí na svěžesti.